O nas

KATO – tak o Katowicach często mówią ich mieszkańcy. KATO to Katowice, w których dokonała się w ostatnich latach niebywała zmiana, a mieszkańcy są jej najlepszymi ambasadorami.

Jesteś dumny z Katowic? Cieszysz się, kiedy miasto się rozwija i chcesz mieć na to wpływ? Szukasz informacji, jak włączyć się do działania, realizować własne projekty, dbać o wspólną przestrzeń? Ta strona jest dla Ciebie. Stworzyliśmy ją dla aktywnych katowiczan, KATOobywateli.

Proponujemy Wam stronę w formie mniej oficjalnej za to przyjaznej i nieskomplikowanej. Znajdziecie tu aktualności z życia miasta, ale też informacje potrzebne każdemu aktywnemu mieszkańcowi i dużo powodów do dumy z Katowic. 

To jest też witryna projektu KATOobywatel a jego logo najlepiej opisuje ideę. Oparliśmy je o oficjalny znak miasta, który powstał w czasie starania Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, ale wykorzystaliśmy tylko dwa kolory całego “serca”:  

  • grafit to śląskie dziedzictwo: konsekwencja, pracowitość, energia, tradycja 
  • żółty symbolizuje przemianę, radość i entuzjazm

Zapraszamy do śledzenia strony, aktywnego udziału w naszych akcjach i zgłaszania własnych pomysłów. A może chcecie, żebyśmy o czymś ważnym napisali? Dajcie znać. KATOobywatel jest dla Was!