Aktualności

Katowicka rolkostrada ma teraz 4 km. Powstała też m.in. ścieżka edukacyjna

Lipiec 2, 2018

Rolkostrada, a oprócz tego ścieżka dla pieszych, ścieżka edukacyjna i miejsca do wypoczynku lub piknikowania – w Dolinie Trzech Stawów mamy nową atrakcję.

Katowicka Dolina 3 Stawów to jedno z ulubionych miejsc rolkarzy. Do tej pory korzystali z prawie 2 kilometrów trasy, która rozpoczynała się przy ulicy Francuskiej i ciągnęła do wysokości stawu kąpielowego. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców została teraz wydłużona o kolejne 2 km i prowadzi wzdłuż lotniska Muchowiec. W ten sposób powstała pętla rolkowa o łącznej długości blisko 4 km. Nawierzchnia nowej nitki jest asfaltowa, a obok niej ciągnie się ścieżka dla pieszych. Kolejne nowości to ścieżka edukacyjna pomiędzy nową nitką, a dotychczasową trasą dla rolkarzy oraz drewniana altana z ławkami i stołami do odpoczynku czy piknikowania.  Zostały też odnowione boczne alejki.

Ścieżka edukacyjna

Ze względów bezpieczeństwa, na nową rolkostradę rowerzyści nie mogą wjeżdżać. Ci mają jednak do dyspozycji prawie 140 km tras w Katowicach, w tym czerwony szlak na terenie samej Doliny Trzech Stawów. Mogą też korzystać z głównej nitki rolkostrady wzdłuż ulicy Trzech Stawów.

Za realizację zadania odpowiedzialny był Zakład Zieleni Miejskiej, który dba o tereny zielone Katowic (prawie połowa powierzchni miasta). Budowa nowego odcinka rolkostrady kosztowała 2,6 mln zł.