Aktualności Nagrody i wyróżnienia

Kampania katowickiej kranówki wyróżniona za kreatywność i edukacyjny charakter

Październik 11, 2019

Kampania społeczna „KRANÓWKA KATOWICKA. Szluknij się z kokotka!” zdobyła wyróżnienia w konkursach Kryształy PRu oraz Głośna Woda. W pierwszym oceniano kreatywność podejścia do tematu, w drugim jej warstwę edukacyjną.

Kampania zachęcająca do picia wody z kranu w Katowicach odbiła się szerokim echem w mediach i spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców. Docenili ją także jurorzy dwóch wspomnianych konkursów.

Jednym z elementów kampanii był oryginalny saturator pana Adama Grabowskiego, który przez całe wakacje serwował mieszkańcom kranówkę z sokiem. fot. Saturatory/fb

Pierwszy z nich to Kryształy PRu. Jego celem jest promowanie i nagradzanie najbardziej wartościowych inicjatyw jednostek samorządu terytorialnego i organów administracji państwowej jako inicjatorów kreatywnych działań i rozwiązań. Kampania, którą Katowickie Wodociągi S.A. realizowały od marca wspólnie z Urzędem Miasta Katowice, otrzymała nominację do Grand Prix i wyróżnienie w kategorii Najlepsza kreatywna kampania promocyjna. Nagroda została wręczona 2 października podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach XV Ogólnopolskiej Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej.

Drugie wyróżnienie przyznała kapituła konkursu „Głośna woda”, którego organizatorem jest redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”. Celem konkursu jest promocja lokalnych akcji edukacyjnych,  krzewienie edukacji ekologicznej związanej z tematyką wodno-kanalizacyjną oraz zainteresowanie mieszkańców racjonalnym korzystaniem z zasobów wodnych i kształtowanie nawyków pozytywnie wpływających na środowisko naturalne oraz na stan infrastruktury wodno-ściekowej. Kampania została wyróżniona za propagowanie regionalnej kultury poprzez tytułowe hasło akcji społecznej. Wręczenie nagród odbyło się 10 października, podczas gali zorganizowanej na Międzynarodowym Kongresie Ochrony Środowiska Envicon Environment.