Aktualności Uncategorized

Katowice z Gdańskiem i potrzebującymi pomocy. Apel prezydenta Marcina Krupy do mieszkańców

Styczeń 18, 2019

Zamiast przynosić kwiaty i znicze, zgodnie z wolą rodziny Ś.P. Pawła Adamowicza, przekażmy w sobotę środki na WOŚP i hospicjum księdza Dutkiewicza. Zbiórka zostanie zorganizowana w tym samym czasie, w którym gdańszczanie będą żegnać swojego prezydenta. 

O solidarność z Gdańskiem zaapelował w czwartek prezydent Marcin Krupa. W swoim apelu napisał:

Wszyscy jesteśmy bardzo wstrząśnięci tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wiadomość ta poruszyła zarówno nas samorządowców, jak i całą katowicką społecznością. To bolesny cios dla polskiej demokracji i strata dla społeczności Gdańska, jak i polskiego samorządu. Paweł Adamowicz pokazywał nam wszystkim przez wiele lat swojej prezydentury, jak być wspaniałym prezydentem, zmieniać życie mieszkańców na lepsze i rozwijać Gdańsk. W najbliższą sobotę odbędą się w Gdańsku uroczystości pogrzebowe. Przychylając się do prośby rodziny zmarłego apeluję, by zamiast kwiatów i zniczy –  przekazać środki na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i hospicjum księdza Dutkiewicza (…). Rodzinie, Najbliższym, Przyjaciołom, Współpracownikom Zmarłego oraz Mieszkańcom Gdańska składamy wyrazy najgłębszego żalu i współczucia.​ 

W sobotę, wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, uruchamiamy zbiórkę. Na katowickim Rynku, od godziny 11 do 15, spotkacie wolontariuszy, którzy będą z puszkami zbierać środki na rzecz wskazanych przez rodzinę prezydenta Adamowicza podmiotów. W sobotę nadal dostępna będzie także księga kondolencyjna poświęcona pamięci Pawła Adamowicza (ul. Młyńska 4), a na znak solidarności z wielką stratą dla Gdańska, wyeksponowana zostanie flaga tego miasta. Flagi państwowe opuścimy do połowy masztu lub odziejemy żałobnym kirem. W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza – w sobotę, 19 stycznia – w samo południe zawyją również miejskie syreny.