Widzisz w swoim otoczeniu problem, który wymaga naprawy? Zgłoś to za pomocą serwisu Naprawmyto.pl. 

Jak to działa?

Wejdź na stronę naprawmyto.pl/Katowice. Poprzez stronę internetową lub aplikację na smartfona masz możliwość zgłoszenia interwencji zaznaczając miejsce zdarzenia na mapie. Wybierz jedną z możliwych kategorii z zakresu: infrastruktury, przyrody i bezpieczeństwa lub kategorię „inne”. Dodaj opis i zdjęcie. Następnie służby miejskie wyjaśnią sprawę i zajmą się jej rozwiązaniem. Jeśli z jakiegoś powodu się to nie uda również zostaniesz o tym poinformowany. Dobrze pamiętać o zdjęciach – ułatwiają one zlokalizowanie usterki i jej naprawę. Warto się też zarejestrować. Tylko zalogowany użytkownik Naprawmyto.pl dostaje mailowe powiadomienia o każdym kolejnym etapie rozwiązania swojej sprawy.

Ważne – jeśli zaszło zdarzenie wymagające pilnej interwencji, pamiętaj o powiadomieniu odpowiednich służb działających w trybie całodobowym.

Naprawmyto.pl jest efektem współpracy kilkunastu organizacji pozarządowych z całej Polski i w założeniu ma ułatwiać komunikację między mieszkańcami a samorządem. Jej inicjatorami były Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia oraz Fundacja im. Stefana Batorego. W Katowicach działa od połowy kwietnia 2018 roku.