KATOduma

Intel Extreme Masters

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywa się największe wydarzenie biznesowe w Polsce – międzynarodowe targi gier komputerowych i oprogramowania Intel Extreme Masters.

Po raz kolejny, w 2018 roku, IEM z powodu olbrzymiego zainteresowania trwał aż dwa weekendy. Edycja przyciągnęła do Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego 169 tys. osób. Transmisje na żywo, materiały wideo i inne publikacje na Twitterze i Facebooku dotyczące wydarzeń wyświetlano 187 mln razy, generując zaangażowanie na poziomie 9,3 mln. Rekordowa pula nagród wszystkich turniejów rozegranych na przełomie lutego i marca w Katowicach wyniosła ponad 7 mln złotych.

Intel Extreme Masters i tłumy fanów esportu z całego świata w Spodku

W Katowicach, globalnej stolicy eSportu, finały IEM odbyły się w 2018 roku po raz piąty, a imprezę miasto gościło po raz szósty. Esport jest siłą napędową dla całej branży nowych technologii w Katowicach.

Nie do przecenienia jest też wpływ IEM na rozwój turystyki biznesowej. W 2017 roku ilość spotkań biznesowych i konferencyjnych wzrosła w Katowicach o 8 proc. w stosunku do 2016 roku. Przeciętnie uczestnik konferencji korzystający z noclegu zostawia w Katowicach blisko 628 zł, a nie korzystający 141 zł. Wydatki uczestników wydarzeń konferencyjnych poniesione przez nich w Katowicach wyniosły ponad 140 mln zł. Obłożenie hoteli na 2018 rok to 90 proc. (dane z 15.01.2018).