Aktualności

W Katowicach tworzymy historię esportu. Intel Extreme Masters 2020 na jeszcze wyższym poziomie

Wrzesień 17, 2019

Kolonia, Niemcy – Wrzesień 10, 2019 – Intel, jedna z największych firm w branży technologicznej oraz ESL, największa firma esportowa, po raz kolejny zorganizują Intel® Extreme Masters (IEM) w Katowicach, które odbędzie się w weekend – 28 lutego do 1 marca 2020 roku.

Oprócz udziału w Intel® Grand Slam, tegoroczny IEM Katowice, na kultowej arenie Spodka, zaprezentuje pierwsze Mistrzostwa Mistrzów CS:GO organizowane przez ESL, w ramach ESL Pro Tour. Podczas IEM Katowice 2020 odwiedzający będą mogli śledzić zmagania w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), odwiedzić IEM Expo oraz wziąć udział w wielu atrakcjach.

Przez cały tydzień rozgrywek 16 najlepszych drużyn CS:GO z całego świata, będzie walczyć o pulę nagród o wartości 500,000$, tytuł pierwszego w historii Master Champion oraz punkty w rankingu Intel® Grand Slam:

  • 28 lutego – 1 marca: Główne zmagania odbędą się w legendarnej arenie Spodka, gdzie sześć drużyn będzie walczyć w play-offach. Zwieńczeniem turnieju będzie Wielki Finał i ukoronowanie zwycięzców.

– W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względem – opowiadał Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL. „Kiedy w 2013 roku wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, rozpoczęła się era mega turniejów esportowych. Teraz, wraz z pierwszym w historii Masters Championship ESL Pro Tour zapoczątkujemy kolejny etap.”

IEM Katowice 2020 będą pierwszymi rozgrywkami Master Championship, jakie odbędą się w ramach ESL Pro Tour. Rywalizacja na najwyższym poziomie, z najlepszymi graczami na świecie, w ramach touru, który liczy ponad dwadzieścia turniejów rozgrywanych na całym świecie.

IEM Expo, wiodące tragi esportu i gier, odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC). W ciągu trzech dni (od 28 lutego do 1 marca) odwiedzający będą mieli okazję testować rozwiązania najlepszych marek z branży, wziąć udział w pokazach najnowszych rozwiązań sprzętowych, a także spotkać popularnych influencerów.

– Intel Extreme Masters to niesamowite wydarzenie łączące niepowtarzalne emocje zarówno fanów, jak i graczy oraz najbardziej zaawansowaną technologię i ekscytujące gry. Zaangażowanie się w te wyjątkowe momenty w grze jest w samym DNA Intel i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej niesamowitej podróży. Razem z ESL podnieśliśmy poprzeczkę do niewyobrażalnych wcześniej poziomów  – powiedział Krzysztof Jonak, Dyrektor ds. Rachunków Rachunków Terytorialnych EMEA w firmie Intel.

IEM Katowice 2020 to jeszcze bardziej ekscytujące momenty esportu dzięki organizacji innych mistrzostw – w tym finału 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni, dwudziestu czterech najlepszych graczy Quake na świecie będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

– IEM nie jest wydarzeniem, które tylko na kilka dni zmienia miasto. Bez cienia przesady mówi się, że Katowice stały się globalną stolicą esportu, bo to właśnie u nas odbywają się rozgrywki finałowe. To wpływa z jednej strony globalna promocja Katowic, z drugiej realne zyski dla naszych mieszkańców. Postawię tezę, że Katowice nie byłyby dzisiaj w tym miejscu, a przynajmniej nie w takiej skali, gdyby nie pomysł, żeby zainwestować w ściągnięcie do Katowic najlepszych globalnych zawodników w dyscyplinach… esportu! Niejeden samorządowiec popukałby się wtedy w głowę na myśl wydania dużych pieniędzy i użyczenia hali „Spodka” tysiącom komputerowych „nerdów”, ale mój poprzednik, który bynajmniej nie gra w gry komputerowe, w inicjatywie dostrzegł coś wyjątkowego i postanowił taki pomysł wesprzeć. Ale chyba nawet on nie przypuszczał, jak ten projekt zmieni nasze miasto i stanie się kamieniem milowy rozwoju na długie lata  – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W 2019 roku, w ciągu dwóch weekendów, ESL i Intel® zgromadzili w katowickim Spodku 174,000 fanów, dzięki czemu był to najchętniej oglądalny turniej CS:GO w historii ESL (157 milionów godzin treści, oglądanych przez 230 milionów fanów na wielu platformach). Rozgrywki w ramach Intel Extreme Masters 2020, zagoszczą w Katowicach ósmy rok z rzędu i będzie to 78. Przystanek IEM.

Bilety na wydarzenie dostępne będą pod koniec października. Dodatkowe informacje dotyczące zespołów, talentów praz szczegółowe informacje o biletach ogłoszone zostaną w nadchodzących tygodniach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę turnieju oraz obserwuj Mistrzostwa Intel Extreme na Twitterze oraz Facebooku.

 

###

 

O ESL

ESL to największa na świecie firma esportowa, która została założona w 2000 roku. ESL kształtuje branżę najpopularniejszych gier wideo organizując liczne turnieje online i offline, takie jak ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League i inne najwyższej klasy turnieje esportowe, jak również Mistrzostwa Kraju, rozgrywki dla amatorów i systemy matchmakingowe, które pomagają początkującym graczom przebyć drogę „od zera do bohatera” tak szybko, jak to możliwe. ESL posiada swoje oddziały na całym świecie i jest liderem w dziedzinie esportu na skalę światową. ESL jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy zajmującej się rozrywką cyfrową. about.eslgaming.com.

 

O Intel® Extreme Masters

Intel® Extreme Masters to najdłużej działający profesjonalny turniej gamingowy na świecie. Zapoczątkowany w 2006 roku przez ESL i Intel, skupia wokół siebie najlepszych na świecie graczy w wielu tytułach e-sportowych. Dzięki wieloletniej historii, turnieje pod szyldem IEM uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie. (intelextrememaster.com)