Aktualności

Kto chce, może już organizować społeczne akcje sprzątania. Miasto zapewnia kontenery, rękawice i worki

Czerwiec 18, 2020

Społeczne akcje sprzątania ze względu na epidemię koronawirusa były w Katowicach zawieszone. Teraz, zgodnie z decyzją prezydenta, można je już organizować. Wsparcie zapewnia Wydział Kształtowania Środowiska.

Akcję sprzątania należy zgłosić na adres e-mail: ks@katowice.eu – jest to adres mailowy sekretariatu Wydziału Kształtowania Środowiska. Optymalny termin wysłania takiego zgłoszenia wynosi około 1,5 – 2 tygodni przed planowaną akcją. W takim zgłoszeniu należy zawrzeć informacje dotyczące terminu przeprowadzenia akcji, sprzątanych terenów, planowanej liczby osób, które wezmą udział w akcji sprzątania, telefon kontaktowy do organizatora akcji, a także należy dołączyć mapkę z zaznaczonym miejscem podstawienia kontenera dogodnym dla uczestników akcji (nie może to być teren prywatny, pas drogowy, miejsce parkingowe lub teren trudno dostępny dla dużego, ciężkiego samochodu, który dostarcza kontener). Wywozem odpadów zebranych do kontenera podczas akcji sprzątania zajmie się bezpośrednio firma wywozowa, która otrzymuje od Wydziału Kształtowania Środowiska zlecenie podstawienia kontenera, a następnie wywozu zebranych odpadów.

W razie pytań można się kontaktować bezpośrednio z Wydziałem Kształtowania Środowiska pod nr telefonu 32 25 93 887.

A my w wakacje wracamy z naszą akcją #SprzątaMyDzielnice, którą organizujemy wspólnie ze Stowarzyszenie Wolnej Herbaty. Pamiętacie, że mamy do posprzątania pięć terenów, które sami zgłosiliście i wybraliście w głosowaniu? Szczegóły niebawem.