Aktualności

Gra miejska dla par: Pokochaj skrzynki na Walentynki i zgłoś się po odbiór słodkich upominków

Luty 13, 2020

TAURON i katowicki Urząd Miasta dla zakochanych przygotowali walentynkową grę miejską. Wystarczy, że zakochani znajdą  skrzynkę elektryczną z artystycznym graffiti w centrum Katowic, zrobią sobie zdjęcie na jej tle i odwiedzą stoisko firmy na katowickim Rynku.

Przypomnijmy, że trwa akcja „Moderna na skrzynkach”, zwracająca uwagę na problem dewastacji w przestrzeni publicznej i jednocześnie promująca architekturę Katowic. Na skrzynkach elektrycznych powstają grafiki autorstwa Kacpra Mutke, związane z takimi wizytówkami miasta jak Kukurydze – symbol osiedla Tysiąclecia, „kielichy” dworca kolejowego czy charakterystyczne detale architektury dwudziestolecia międzywojennego. Czasem to bardzo widoczne nawiązanie, innym razem detal. Do tej pory gotowe są trzy skrzynki, które znaleźć można w pobliżu budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Raciborskiej 50, przy ul. Mikołowskiej (okolice sklepu Lewiatan) i przy ul.  Słowackiego, na skrzyżowaniu z ul. Matejki.

Z akcją wiąże się też walentynkowa gra miejska. – Zapraszamy wszystkich tych, którzy mają swoją drugą połówkę, na poszukiwania w centrum Katowic pomalowanych przez artystę skrzynek elektrycznych. Każda para, która na tle takiego obiektu zrobi sobie zdjęcie, może liczyć na słodki poczęstunek na katowickim Rynku – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik Taurona.

TAURON przygotuje z tej okazji specjalne stoisko, które 14 lutego będzie można znaleźć na Rynku w Katowicach w godzinach od godz. 14 do 18.

Regulamin zabawy: znajdź mural, zrób zdjęcie, dodaj je na Instagramie i opisz jako: #modernanaskrzynkach #tauron #katowice. Przyjdź na rynek, pokaż zdjęcie i odbierz poczęstunek (dwa ciastka i dwa x kawa/gorąca czekolada).

Akcja „Moderna na skrzynkach elektrycznych” jest elementem projektu KATOobywatel, realizowanego przez miasto od kwietnia 2018 roku.