Aktualności

COP24: Górnośląsko Zagłębiowska Metropolia wprowadza się do dawnego Muzeum Śląskiego

Listopad 27, 2018

Dawna siedziba Muzeum Śląskiego, na czas trwania szczytu klimatycznego, stanie się miejscem tętniącym życiem. Wprowadzi się do niej Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia. Serce Metropolii bije w Katowicach.

Interaktywna wystawa i mapping, spotkania z Filipem Springerem i Gilem Penalosą, pokazy filmowe i warsztaty ekologiczne dla najmłodszych – to tylko kilka propozycji jakie przygotowała GZM dla mieszkańców i uczestników szczytu klimatycznego. Metropolia otwiera drzwi dawnej siedziby Muzeum Śląskiego, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego rynku (ul. Korfantego 3). Tam od 1 do 16 grudnia będzie biło jej serce.

W dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego czekać będzie wypełniona atrakcjami strefa otwarta, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-23, natomiast w weekendy w godz. 10-23. W planie m.in. mapping, przedstawiający w formie audiowizualnej bogactwo, potencjał i historię naszego regionu. Kolejną atrakcją będzie interaktywna wystawa prezentująca wizję metropolii przyszłości.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Dotyczy to także kawy, serwowanej przez baristów w metropolitalnej strefie otwartej czy baru tlenowego, który jest czynny codziennie, w godz. 9-11, a w weekend od 10 do 12. Część wydarzeń dostosowano również do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących.

Na niektóre wydarzenia konieczna jest rejestracja – szczegóły i linki znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/2249557165257480/